4 lůžka,
2+2 lůžka,
2 lůžka

2 koupelny,
3 WC
 


Sauna
v zimě


Výřivka
v létě

Parkování
pro 3 auta
u chalupy

Prosíme
bez zvířecích
miláčků


Wi-Fi
 

Letní období

Nově jsme vybudovali dětské hřiště s průlezkami, domečkem a vodním světem. V letních měsících je k dispozici malým i velkým hostům vířivka a vodní mlha.

V docházkové vzdálenosti od roubenky se nachází sedačková lanovka na Tanvaldský Špičák, ze kterého je krásný výhled na Jizerky. V okolí jsou desítky kilometrů cyklisitckých tras různých obtížností, naprosto úžasný singletrack v Novém Městě pod Smrkem, který zasahuje  i do Polska. 

Jizerské hory jsou známé rozhlednami, které se zde stavěly koncem 19 století a i dnes poskytují výhledy do širokého okolí. Pár kilometrů od chalupy je přírodní koupaliště, kde se můžete koupat v křišťálové vodě z místní říčky, ve stínu vzrostlých smrků.

Procházky do lesů poskytují nejen pohyb na zdravém vzduchu, ale i klid, totální relax. Vidět srnu, veverku nebo zajíce není žádná vzácnost.

Tři vodní přehrady jsou v horách rarita, zde je můžete navštívit během jedno dne,  na kole je to príma výlet.

Výlety do okolí Vám nabídnou nevšední zážitky, můžete třeba navštívit Malou Skálu, ráj vodáků a  půjčit si kanoi, sjet kus řeky Jizery a zpět se vrátit na koloběžce. Nebo dolomitové jeskyně nedaleko Bozkova s největšími podzemními jezery v Čechách. Do Harrachova je to taky jen pár kilometrů, takže si můžete svůj pobyt zpestřit i výletem do tohoto města a navštívit místní sklárnu a pivovar.

Zimní období

V docházkové vzdálenosti od roubenky se nachází sedačková lanovka na Tanvaldský Špičák, ze kterého si můžete vybrat dle obtížnosti čtyři sjezdové tratě, černou, červenou, zelenou a modrou. My máme nejraději zelenou, která je široká, má spád a krásně se na ni krojí oblouky. Všechny sjezdovky mají nejmodernější umělé zasněžování, rolby každý večer perfektně upravuji manchester. V areálu je dále kotvový vlek a dětský vlek a pro ty úplně nejmenší jezdící koberec. V místě působí několik půjčoven lyžařského a snowbordového vybavení, včetně lyžařské školy.

Na vedlejším kopci „Světlý vrch“ jsou k dispozici dvě Pomy a krásné lyžování na jižních svazích.

Jizerské hory jsou známé běžkařskými terény, proto neváhejte a pokud jste milovníky běžek, vezměte si je s sebou. Stovky kilometrů upravených běžeckých tratí čekají na Vaše lyže. Do stopy se dostanete buď autem na Marianskou Horu, kde je parkoviště nebo skibusem, který má zastávku pod chalupou a zaveze vás až na Bedřichov. Dále můžete využít lyžařských areálů na Severáku nebo v Bedřichově, kde Vám platí permanentka z Tanvaldského Špičáku. Do Harrachova je to taky jen pár kilometrů, takže si můžete svůj pobyt zpestřit i výletem do tohoto města.

V případě nepříznivého počasí máte možnost navštívit místní továrnu na výrobu dřevěných hraček, kde si můžete prohlédnout výrobu, ale také si nějakou hrčku sami vyrobit. Dále je zde možnost navštívit muzea, ale i bazén v Jablonci, případně Aquapark v Liberci. Možností je spousta…